Pages Navigation Menu

درباره ما

دیباچه

روه سهم من از طبیعت یزد با نام اختصاری “سماط” تشکلی غیرسیاسی، غیر دولتی، غیر انتفاعی و داوطلبانه است که با محوریت منابع طبیعی، کشاورزی و محیط زیست از سال ۱۳۹۲ و با شماره ثبت ۱۲۰۴ و شماره پروانه ۲۳۰۹۰ در قالب یک سازمان مردم نهاد مجوز فعالیت در محدوده استان یزد را از استانداری و وزارت کشور دریافت نموده است.

سماط در لغت به معنای سفره است و آنچه که نام گروه سهم من از طبیعت (سماط) را زیباتر می­کند، تشبیه جهان هستی و منابع طبیعی به سفره ای است که خداوند آن را برای همه موجودات و مخلوقات هستی گسترانیده است. طبیعتی که در آن حیات هر یک از موجودات وابسته به حیات دیگری است و قطعا هر گونه تخریب و دخل و تصرف در آن،  دیگر موجودات را نیز متضرر می سازد و این در حالی ست که آدمی نه به واسطه نیاز خود بلکه به واسطه حرص و آز خود پا را فراتر از نیاز گذاشته و بعضا در حق و حریم موجودات دیگر نیز تصرف کرده و حتی به کرات هم دست به ویرانی و تخریب زده است، غافل از اینکه این آتشی است که در آخر دودش به چشم خودش می رود و زیان اصلی را خود می بیند.

 

 • چشم انداز

حافظت از محیط زیست و ایجاد و ارتقاء فرهنگ زیست محیطی در جامعه با تاکید بر اهداف توسعه پایدار اکولوژیکی  مبنی بر برابری نسل حاضر و نسل های آتی  جهت دسترسی و استفاده از منابع طبیعی محیط زیست.

 

 • ماموریت

این انجمن (سماط) متشکل از متخصصان، فعالان و علاقه مندان به محیط زیست است که از طریق ارائه خدمات آموزشی، مشاوره و غیره در راستای اهداف توسعه پایدار جهت حفاظت از محیط زیست به انجام  فعالیتهای مرتبط با حفاظت و حمایت از منابع طبیعی و محیط زیست می پردازد تا در پیشگیری، کاهش و مدیریت هرگونه تخریب به محیط زیست نقشی  مثبت و موثر ایفا کند.

 

 • اهداف کلی  (استراتژیک)

- گام برداشتن در مسیر سه محور اصلی (اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی) توسعه پایدار

- افزایش ظرفیت‌ها و توانمند‌سازی جوامع محلی از طریق بکارگیری رویکردهای مشارکتی توسعه با هدف پایداری معیشت، تساوی اجتماعی، اقتصادی و زیست محیطی

- همکاری و مشارکت  با ارگان های دولتی به ویژه در ایام خاص به منظور افزایش آگاهی و فرهنگ سازی بیشتر در زمینه محیط زیست و حفاظت از منابع طبیعی

- برگزاری همایش ها، کارگاه ها و کلاس های آموزشی در راستای اهداف گروه.

۶ دیدگاه

 1. در جدال بین روزهای سخت با مردان سخت این روزهای سخت نیستند که می مانند بلکه این مردان سخت ان که می مانند .

 2. با سلام آرزوی موفقیت برای شما دوستان عزیز دارم .همت بلند دار که مردان روزگار از همت بلند به جایی رسیده اند

 3. من می خوام مبلغی رو به گروهتون کمک کنم . می تونم شماره حسابتون رو بدونم

  • با سلام
   ممنون از حسن توجه شما
   شماره حساب گروه در همین قسمت (درباره ما) درج شده است

 4. امیدوارم که بزودی زود – متن چشم انداز و بیانیه مأموریت و اهداف کلی و منشور اخلاقی شما هم در این وب سایت – در همین بخش در باره ما – قرار بگیرد و اینکه باعث خوشحالی من شود که شما کاری را در جلسات هشتم و نهم بهمن ماه ۱۳۹۲ آغاز کرده اید، به سرانجام می رسانید. با امید به موفقیت شما در حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست در استان یزد.

 5. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستانی که دغدغه شان حفظ و صیانت از آب و خاک این مرز وبوم است .
  بنده راد هستم مدیر فروش کارخانه تولیدی سلفون وحید تولید کننده انواع کیسه های زباله عادی ،بند دار،پرفراژدار،کیسه های امحاء زباله های عفونی بیمارستانه و ….
  با عنایت به زمینه فعالیت شما عزیزان و تعامل زیادی که با مراکز بهداشتی درمانی دارید از آنجا که بخشی از محصولات این کارخانه تولیدی مرتبط با پسماندهای بیمارستانی می باشد و یکی از دغدغه های ما بحث شیوه صحیح امحاء پسماند های عفونی است لذا خواهشمند است در صورت تمایل به همکاری به ایمیل بنده به نشانی rad.nhr@gmail.com پیغام بگذارید.
  با آرزوی موفقیت روزافزون – راد

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>