Pages Navigation Menu

ایران محیط ندارد !!!

ایران محیط ندارد زیست عنوان را تحلیل نکنید.

قصد خاصی نداشتم فقط کلمات را کمی پس و پیش کردم . علت هم همین نحوه عملکرد های مدیران سازمانی بود .

من نظر خودم را دارم و مینویسم . شاید عده زیادی مخالف باشند، ولی این نظر یک فرد است.

 

ایران محیط ندارد...

ایران محیط ندارد…

37سال تنگاتنگ سازمان باشی و شاهد همه چیز ولی نه آنچه در پشت صحنه میگذرد. بنا براین آنچه دراین چهل سال نمایش داده شده را دیده ایم و آنچه مینویسیم براساس مشاهداتمان است.
از سمیعی در سال ۵۸ شروع و به ابتکار درسال ۹۶ ختم.
من فقط میگویم دکتر منافی پاک و صاف و بی آلایش،صادقانه بدون اینکه دست به بدنه سازمان بزند کار کرد و رفت. خوب می ایستاد و خوب حمایت میشد هم از طرف بنیانگزار و هم از سوی رهبر. بهر حال گذشت جواب با خودشان است و اینک عیسی آمده.
دو حالت دارد یا دمش مسیحائی است و یا “هستم اگر میروم” است.
رشته تحصیلی عیسی به محیط زیست در مقایسه با بقیه رؤسا نزدیکتر است. سه بخش عمده تخریب محیط زیست یا از صنعت است یا از کشاورزی و عمرانی. بقیه موارد خرده ریزند.
سم و کود – تبدیل اراضی جنگلی و مرتعی به کشاورزی – مدیرت مصرف آب – تالابها – برکه ها دریاچه ها و همه……..درگرو تفکر، اندیشه، راهکار و کاهش اثرات زیستمحیطی بدست عیسی است.
در بخش صنعت و عمران باید ببینیم از چه کارشناسان و نظریه پردازانی استفاده خواهد کرد و چگونه معضلات را مدیریت میکند.؟
و بعد مهره چینی ستادی سازمان که نیاز به یک بازنگری و خانه تکانی عمده دارد.

۱- دکانها شناسائی و بسته شوند.

۲-بیسوادان آموزش ببینند و به روز شوند.

۳-ارتباط با دانشگاهیان و ادامه طرحهای مطالعاتی که همه در آرشیو خاک میخورند و بجز کارخانه مقواسازی بدرد دیگری نمیخورند بایدتعطیل یا درصورت لزوم بازنگری جدی شوند. بعنوان مثال طرح مطالعات جامع مناطق تحت مدیریت سازمان.

۴-توجه به نقطه نظرات مدیران استان در رابطه با شکارگاهها – پروانه شکار – قرقها – اهداف حفاظت از مناطق – بحث جدی توریسم و اکوتورسیم وگردشگران طبیعت – توجه جدی به زیر ساختهای لازم برای این اهداف – واردکردن بخش خصوصی به کمک سازمان با وسواس و نظارت حاکمیتی نه بی بند و باری فعلی – فعال نمودن ادارات کل ستادی سازمان و نظارت دقیق بر عملکرد آنان – استفاده از تجربیات مدیران،معاونان،و کارشناسان بازنشسته ای که علاقمند به همکاری و ارائه نقطه نظرات سازنده دارند البته بدون چشم داشت مالی.

۵- جدی گرفتن بحث آموزش محیط بانان با الگو برداری از آموزشهای قبل از انقلاب به منظور ارتقاء سطح حفاظت و علاقمندی بیشتربه حرفه و شغلشان و غربالگری افراد بی علاقه.

۶- ملزم نمودن سازمان جنگلها و مراتع در امر جدی گرفتن ممیزی مراتع و تعیین ظرفیت برد هم برای دامداران اهلی و هم برای حیات وحش بمنظور ایجاد رابطه معقول و منطقی بین جمعیت گونه و تولیدات اولیه زیستگاهها.

۷- سرند و غربالگری تشکلهای غیر دولتی و تعیین چارچوب فعالیتها بدور از هرگونه گرایش سیاسی و گروهی.

۸- دخیل نمودن صدا و سیما طبق قانون محیط زیست که وظیفه همکاری و اطلاع رسانی را عهده دار است بصورت جدی و جلوگیری از افرادیکه از تریبونهای خارجی و میکروفونهای غیر مجاز بدون هماهنگی با سازمان و صرفاً جهت پشتیبانی از افراد مورد نظر استفاده مینمایند.

جناب آقای مهندس کلانتری شما ۸ سال وزیر کشاورزی بوده اید و بدون حاشیه صحنه را ترک نموده اید گرچه پشت صحنه بیکار نبوده اید لیکن اینک وقت آنست که با قاطعیت و تجربه مدیریتی اتان طوری در این سازمان بیات شده تحولی ایجاد کنید که بعنوان چهره ای ماندگار از شما یاد شود. دراین سازمان خیلی از افراد در راه هدفشان و اعتقاد سازمانی اشان جانشان را از دست داده اند و اینک یادی ازشان نمیشود.خونبهای این عزیزان را پاس بداریم و سازمان حفاظت محیط زیست را از این خمودگی و بی تفاوتی نجات دهیم .انشاالله

اکبر همدانیان.. فعال محیط زیست
عضو افتخاری انجمن سهم من از طبیعت یزد

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>