Pages Navigation Menu

گرامیداشت روز جهانی محیط زیست در دبیرستان اختر دانش یزد

هر سال ۵ JUNE برابر با ۱۵ خرداد در سراسر جهان با عنوان روز جهانی محیط زیست گرامی داشته می‌شود.
تاریخچه روز جهانی محیط زیست به سال ۱۹۷۲ بر می‌گردد. در آن سال برای اولین بار، سازمان ملل متحد کنفرانسی را با موضوع انسان و محیط زیست در شهر استکهلم سوئد برگزار کرد. همزمان با برپایی این کنفرانس، مجمع عمومی سازمان ملل قطعنامه‌ای را تصویب کرد که منجر به تشکیلبرنامه محیط زیست سازمان ملل (UNEP) شد.
هدف از نامگذاری این روز، افزایش آگاهی مردم و دولت ها برای حفظ محیط زیست و ترغیب مسئولان به اتخاذ تدابیری برای مقابله با تخریب محیط زیست و گونه‌های زیستی‌ است. هر سال یکی از مسائلی که محیط زیست جهان را تهدید می کند به عنوان شعار این روز انتخاب می شود و شعار روز جهانی محیط زیست در سال ۲۰۱۷ نیز اینگونه انتخاب شده است: من با طبیعتم، همگی با هم در حفظ محیط زیست کوشا باشیم.
هر ساله در ۵ JUNE در سراسر جهان UNEP مراسم ویژه‌ای را به مناسبت این روز برگزار می‌نماید. مراسم این روز می‌تواند به اشکال مختلف باشد، مثل راهپیمایی‌های خیابانی، همایش‌های دوچرخه سواری، نمایش، مسابقات نقاشی و مقاله نویسی در مدارس، درختکاری،‌ فعالیت‌های مربوط به بازیافت، پاکسازی و غیره.
در این راستا(بمناسبت روز جهانی محیط زیست) گروه سهم من از طبیعت یزد نیز مراسم گرامیداشت این روز را در مدرسه اختردانش یزد برگزار نمود.
پس از تلاوت قران و پخش سرود ملی سرکار خانم روشن مقدم پس از بیان مقدمه ای پیرامون ضرورت برگزاری این گردهمایی و در حین پخش کلیپ شمه ای از همکاری فی مابین گروه و مدرسه را بیان نمودند. در ادامه سخنرانی سرکار خانم مهدیه یزدی (بعنوان رئیس هیئت مدیره گروه) در مورد جایگاه و اهمیت محیط زیست و مدیریت پسماندها… و سخنرانی اقای مسعود منتظرقائم (بعنوان مدیرعامل گروه) درباره فعالیتهای گروه سماط در راستای حفظ محیط زیست انجام گرفت.
در ادامه این گردهمایی از دانش آموزانی که در این مدرسه فعالیت زیست محیطی داشته، همچنین نفرات برتر مسابقه انشاء نویسی در چند مرحله و با محوریت:
۱٫ بازیافت کاغذ و تولدی دیگر
۲٫ روز زمین پاک
۳٫ روز درختکاری
که قبلاٌ در این مدرسه برگزار شده بود با اهدای جوایزی تقدیر و تشکر بعمل آمد.
همچنین، از آنجاکه گروه سماط از فروردین ماه ۱۳۹۶، فعالیت خود را در راستای بازیافت (جمع آوری و فروش) درب های بطری های پلاستیکی آغاز کرده بود، در این روز نیز دربهای بطری های پلاستیکی جمع آوری شده توسط دانش آموزان این مدرسه پس از تفکیک رنگ  توسط ایشان به گروه تحویل داده شد.

photo_2017-06-06_08-18-35

photo_۲۰۱۷-۰۶-۰۵_۱۴-۳۱-۵۰

photo_۲۰۱۷-۰۶-۰۵_۱۴-۳۲-۰۴

photo_۲۰۱۷-۰۶-۰۵_۱۴-۳۲-۳۲

دیدگاهی ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>